Marka Sloganı Her Marka için Gerekli mi?

Logonuzun altına yazacağınız o kısacık iki-üç kelimelik Marka Sloganı, markanızı çok daha iyi ifade etmenizi sağlayabilir. Gel gelelim, marka sloganı her marka için uygun bir seçim değildir.

Pazarlamanın en eski dönemlerinden beri, logoların altına Marka Sloganı olarak çarpıcı bir cümle yazmak ve onu her reklamın sonunda bir nokta koyar gibi kullanmak etkili ve tercih edilen bir yöntem olmuştur. 

En bilinenlerinden ve hala her televizyonu açtığımızda karşımıza çıkan “Volkswagen, Das Auto.” diyen o davudi ses, bize bu araba markasının güvenilir ellerden çıktığı imajını vermekte çok başarılıdır. 

Bazılarında ise seslendirme gerekmez; ama okuduğunuz anda kendi tercihlerinizle ilgili sorgulamalara dalmanıza neden olur. Bakınız Nike, Just Do It. “Tanrım gene kilo aldım, spora başlamam lazım, ay evet sürekli bahane üretiyorum ama sadece tek yapmam gereken spora başlamak… Hadi artık, şu işi yapalım!” Üç kısacık kelimeden, koca bir içsel yolculuk çıkardık gördüğünüz gibi.

O zaman bu nasıl mümkün oluyor? Bir slogan nasıl bu kadar etkili yazılabiliyor ve bunca sene hiç değiştirme gereği duyulmadan kullanılabiliyor?

Çok basit: Size en başında söylediğimiz ve çok önemli diye ısrarcı olduğumuz o Marka Stratejisi vardı ya, işte onun sayesinde… Merak edenler ve henüz okumayanlar için buyurun, link buradan: Marka Kimliği Çalışması Nedir, Nasıl ve Neden Yazılır?

Markanızın çekirdek ideolojisi, müşterilerinize sunduğunuz kişisel ve duygusal fayda, marka vaadiniz aslında sizin sloganınızı oluşturuyor. Bizim yaptığımız şey ise, bu oluşuma deneyimli Oksitosin’in deneyimli metin yazarları ile yön vermek ortaya anlaşılır, vurucu bir cümle çıkarmak.

Taşıyıcı slogan ya da logo altı slogan çalışması, her marka için şart değildir. Ama sizin için gerekli olup olmadığını konuşabilir, gerekli görürsek çalışmalara hemen başlayabiliriz.

Bu hizmetimizle ilgili detaylı bilgi, fiyat teklifi almak ya da sadece bizimle tanışmak için tıklayın: